Kryesore » 2012 » July » 22 » Giambattista Valli Koleksioni 2013 (+FOTO)
5:54 PM
Giambattista Valli Koleksioni 2013 (+FOTO)

Sezoni i ri është i zotëruar nga tendencat për të qënë në qëndër të vëmëndjes në botën e modës. Giambattista Valli prezanton një dozë të lartë klasiciteti të cilën mund t’a arrini vetëm duke perdorur teknikat e duhura në koleksionin e kësaj marke.Dizenjuesit nuk pushojnë së na befasuari asnjëherë me krijimet e tyrë të mahnitshme, si në çdo sezon ato kanë punuar dhe ripërpunuar idetë e tyre krijuese për të na sjellë modele të cilat nxjerrin në pah personalitetin e njeriut.Dizenjuesi ka vendosur të kompletojë koleksionin e tij me hije ekzotike, elegancë, klasike, pamje rinore dhe një ndjesi të theksuar sensualiteti. Klasikja dhe bashkëkohorja ju ndihmojnë që të jeni gjithmon në modë.Shfaqja e siluetës femrore në forma të ndryshme e përshtatur me pamjen e saj, do të jenë detajet e duhura që ajo të spikasë në një eveniment. Giambattista Valli është frymëzuar nga motivet ekzotike sepse ka përfshirë në krijimet e tija printime lekurë leopardi, printime fletësh, motive me lule dhe punime të thjeshta por që kanë një ndikim të lartë vizual.Për ato që dëshirojnë të veshin gjëra të thjeshta dhe elegante, dizenjuesi ka zgjedhur silueta të buta dhe klasike të punuara me pëlhura me një ose dy ngjyra. Ngjyrat palete së bashku me ngjyrat e tjera si jeshile, kafe e hapur, kuqe, kuqe e zjarrtë, e purpurta dhe e bardha, do t’ju bëjnë të dukeni seksi dhe elegante.Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
]]> add below code just above it, .comment-thread ol { counter-reset: countcomments; } .comment-thread li:before { content: counter(countcomments,decimal); counter-increment: countcomments; float: right; font-size: 22px; color: #555555; padding-left: 10px; padding-top: 3px; background: url(http://3.bp.blogspot.com/-f6ByQfbwApQ/T4x_8p1FGpI/AAAAAAAAB2A/WJKf-ybmvQk/s1600/comment+bubble2.png) no-repeat; margin-top: 7px; margin-left: 10px; width: 50px; /*image-width size*/ height: 48px; /*image-height size*/ } .comment-thread ol ol { counter-reset: contrebasse; } .comment-thread li li:before { content: counter(countcomments,decimal) "." counter(contrebasse,lower-latin); counter-increment: contrebasse; float: right; font-size: 18px; color: #666666; } - See more at: http://www.helperblogger.com/2012/08/add-numbers-to-blogger-threaded-comments.html#sthash.IW8gj6zP.dpuf