Kryesore » 2012 » December » 20 » Tendenca e veshjeve 2012-2013 eshte…
4:10 PM
Tendenca e veshjeve 2012-2013 eshte…
Lekura eshte nje nga materialet e gjithekoheshme qe nuk del asnjehere nga moda. Eshte e bukur, shik dhe praktike, gje qe shpjegon pse kjo veshje eshte aq popullore pavaresisht nga protestat e vazhdueshme te aktivisteve te te drejtave te kafsheve.Mbetet veshja me e pershtatshme per stinen e ftohte te dimrit dhe mbetet padyshim nje nga trendet me te nxehta Vjeshte-Dimer 2012- 2013.Ajo eshte propozuar ne pasarela nga nje liste e gjate stilistesh ne ngjyra te ndryshme, por e zeza do te jete thellesisht dominuese.

Kete sezon te ri, "Versace”, qe trend ose jo, gjithmone e ka dashur lekuren, nuk ka humbur asnje rast per te na propozuar nje menyre pak rok dhe sensual.

Edhe "Gucci” futet ne stilin rocker dhe nxjerr ne pasarele femrat te veshura me modele shume origjinale.

Materiali i lekures eshte perdorur per fustane, funde, pantallona, pallto, xhaketa, kepuce, çanta e aksesore. Eshte e veshtire te gjesh nje veshje qe nuk do te kete elemente lekure kete sezon.

Veshjet vijne me nje stil me "shik” dhe joshes. Femra e veshur me lekure do te prezantohet ndryshe. Romantike, me karakter te forte, elegante dhe luks.

Vipat e kane perqafuar lehtesisht kete tendence dhe jane fotografuar ne rruge por edhe ne tapetin e kuq me kete veshje. Pantallonat e lekures mbeten te preferuarat e tyre, mbi te gjitha nese jane shume te ngushta.

Femrat qe kane ne garderobe veshje me lekure te zeze e dine se eshte jo e lehte per t’u kombinuar. Por, nese vishet ne menyren e duhur mund ta mbani pa droje gjate dites, ne vendin e punes si edhe ne raste ceremoniale. topchannel.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
]]> add below code just above it, .comment-thread ol { counter-reset: countcomments; } .comment-thread li:before { content: counter(countcomments,decimal); counter-increment: countcomments; float: right; font-size: 22px; color: #555555; padding-left: 10px; padding-top: 3px; background: url(http://3.bp.blogspot.com/-f6ByQfbwApQ/T4x_8p1FGpI/AAAAAAAAB2A/WJKf-ybmvQk/s1600/comment+bubble2.png) no-repeat; margin-top: 7px; margin-left: 10px; width: 50px; /*image-width size*/ height: 48px; /*image-height size*/ } .comment-thread ol ol { counter-reset: contrebasse; } .comment-thread li li:before { content: counter(countcomments,decimal) "." counter(contrebasse,lower-latin); counter-increment: contrebasse; float: right; font-size: 18px; color: #666666; } - See more at: http://www.helperblogger.com/2012/08/add-numbers-to-blogger-threaded-comments.html#sthash.IW8gj6zP.dpuf